Erişilebilirlik Butonu
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss WhatsApp
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

20° hava durumu ikonu

Anaokullarımız Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

İzelman Anaokulu İşletmeciliği 

İZELMAN Kreş, Anaokulları ve Etüt Eğitim Merkezleri, 1 Müdür, 5 şef, 3 şef vekili, 29 öğretmen (Çocuk Gelişimi Mezunu), 18 sınıf annesi, 1 Gıda Teknikeri ve 6 mutfak elemanı olmak üzere toplam  63 personel ile çocuklarımızı Atatürkçü, kişilikli, yaratıcı, araştırmacı, dürüst ve sorumluluk duygusu taşıyan açık fikirli gençler olarak, çağdaş teknolojiyle donatılmış kaliteli bir öğretim ortamında yetiştiriyoruz.
 

OKULLAR 
Yangından korunma ve ısıtma sistemi bakımından uygun nitelikleri taşımaktadırlar. 
Sınıflar bol ışıklı, kolaylıkla havalandırılabilir, taban ve duvarlar çocuklara zarar vermeyecek kaplama ve boya ile kaplanmıştır. 
Oyun ve yatak odaları çocuk başına 2 m 2 alan, 6 m 3 hava düşecek biçimde düzenlenmiştir. 
Her yaş grubu için bir sınıf, bir oyun odası, bir yatak odası, her 10 çocuğa bir klozet ve lavabo düşmektedir
En çok 25 çocuk için bir öğretmen ve bir sınıf annesi bulunmaktadır. 18-36 ay arası en çok 15 çocuk için bir öğretmen ve bir sınıf annesi eğitim vermektedir. 
Çocuk başına bir yatak, bir sandalye, bir minder, şahsi eşya dolabı, ayakkabı dolabı, yeterli sayıda faaliyet ve yemek masası, oyuncak ve eğitim malzemeleri vardır. Yemekhane, mutfak, kum havuzu ve çocuk sayısına yeter sayıda bahçe oyuncakları içeren çocuk bahçesi vardır.
 


 

OKULLARDA YAŞAM 
İZELMAN Kreş, Anaokulu ve Eğitim Merkezleri Müdürlüğü İzmir genelinde 3 Etüt Eğitim Merkezi, 7 Anaokulu, 7  Kreş olmak üzere, 18-72 ay arasındaki çocuklar ile ilkokul çağındaki öğrencilerimize sabah 07:00´dan akşam 18:30´a kadar hizmet sunmaktadır. Sınıflar yaş gruplarına göre ayrılır. 
Sabah 09:00´ a kadar öğrencilerin merkezlere gelişleri ve sabah kahvaltısı sürmektedir. Öğrencilere, saat 12:00´de öğle yemeği, 16:00´da ise ikindi kahvaltısı verilir. 

Çocuklarımızın sosyal açılımlarını sağlamak, ritim duygusunu aşılamak, el becerilerini geliştirmek amacıyla belirli gün ve haftalarda tiyatro, sinema, inceleme-araştırma gezileri ile okul öncesi eğitimin amaç ve ilkelerine uygun programlar ile desteklenen eğitim ve öz bakım hizmeti ile sosyal etkinlikler gerçekleştirilmektedir.
 

 
 

Okullarımızın yemek ihtiyacı Gürçeşme Huzurevi içerisindeki Anaokulları Mutfağından karşılanmaktadır. Gıda Teknikerimiz gözetiminde dengeli ve sağlıklı bir beslenme programı uygulanmaktadır. Günlük protein, karbonhidrat, vitamin ve mineral değerleri gramajlarına göre belirlenerek düzenlenen yemek listesi her ayın başında Okullarımıza ve Velilerimize dağıtılmaktadır.

Çocuklar için hazırlanan gelişim ve gözlem raporlarının yanı sıra eğitim yılı boyunca her yaş grubundaki çocuklara farklı testler uygulanarak çocukların psikolojik ve sosyal gelişimleri konusunda aileler bilgilendirilmektedir.

Çocukların ev ve okuldaki davranışları arasında bir bağ bulunduğu göz önünde tutularak, okul ile evdeki davranışları değerlendirilerek karşılaşılan problemlerin çözümü yoluna gidilmektedir.
 

EĞİTİM SİSTEMİ 
Anaokullarımız, gelişen okul öncesi eğitim sistemlerini yakından takip etmektedir. Bu nedenle; 2001 Eylül ayından itibaren okullarımızda Aktif Eğitim Sistemi uygulanmaktadır. Aktif Eğitim Sistemi ile çocuğun bireysel aktif öğrenmesinin yanında 2003 Eylül ayından itibaren 8 ayrı zeka türünü (Sözel-Dil Zekası, Mantıksal-Görsel Zeka, Ritmik Zeka, Bedensel Zeka, Sosyal Zeka, İçsel Zeka, Doğacı Zeka) içeren Çoklu Zeka Kuramı ile de İlgi alanlarının geliştirilerek, yaşayarak öğrenmeleri sağlanmaktadır.
 


 

ÜCRET 
Ücretlerimiz her yıl eğitim dönemi başında Yönetim Kurulu kararıyla yeniden belirlenir ve bir yıl için geçerlidir. Aylık ücretler her ayın ilk 15 günü içerisinde, aşağıdaki bankaların herhangi bir şubesinden belirtilen iban numaralarına yatırılabilir.

Vakıfbank İzmir Finansmarket Şubesi
IBAN NO:TR490001500158007261356398

TEB Ege Kurumsal Şubesi
IBAN NO:TR130003200006800000440503
 

KAYITLAR 
KREŞ : Eylül ayı sonuna kadar 18. ayını dolduran ve 36. ayını doldurmayan çocuklar kaydedilir. 
ANAOKULU : Eylül ayı sonuna kadar 36. ayını dolduran ve 72. ayını doldurmayan çocuklar kaydedilir. 
ETÜT : İlköğretim 1. ve 4. Sınıfa kadar öğrenciler kaydedilir.

Özel Eğitime Muhtaç Çocukla
Eylül ayı sonu itibariyle 48 ayını dolduran 72 ayını aşmamış, özel eğitime geresinim duyan çocukların okulumuzda kaynaştırma eğitimi alabilmesi için;
Okulöncesi yaşından büyük olması durumunda “ RAM tarafından kaynaştırma eğitimi almalıdır.” Raporu olması gerekmektedir.

KAYIT ZAMANI 
Merkezlerimize başvuru ve kesin kayıt işlemleri, yıllık çalışma takviminde belirtilen süre içinde yapılır. Fiziki kapasitenin uygun olması durumunda öğretim yılı içinde de çocukların kayıt kabul işlemlerine devam edilmektedir.

KAYIT KOŞULLARI 
Çocukların merkezlere kabulünde, 
- Anne veya babası Belediyede görevli olan  ve bağlı şirketlerde çalışanlar. 
- Anne ve babası boşanmış yada anne ve babası ölmüş olup, vasisi Belediyede çalışan, 
Ayrıca ebeveyni belediye ve bağlı şirketlerinde çalışmayan okulöncesi ile ilkokul çağı çocukları kayıt yapılmaktadır. 
 


 

Uzun süreli hastalık, kaza gibi zorunlu nedenlerle kuruluş ile ilişiği kesilen çocuğun merkezlere kaydı; boş yer olması koşuluyla sıra beklenmeden öncelikle yapılır. Bunun dışındaki durumlarda yeni kayıt için sıra beklenir. Kuruluşa yeni çocuk kabulleri kayıt kabul yılı başında yapılır. Ancak herhangi bir nedenle kontenjanda açık olduğu durumlarda tüm eğitim yılı içinde yapılan başvurular Seçici Komisyon tarafından değerlendirilir ve öğrenci kaydı yapılır.

KAYIT İÇİN ALINACAK BELGELER 
Okullara kayıt için aşağıdaki belgeler gerekmektedir, 
1. Merkezlerden alınan kayıt ve  başvuru formu. 
2. Nüfus Cüzdanı örneği veya fotokopisi. 
3. Aşı kartı. 
4. Sağlık Raporu ( Boğaz Kültürü ve Gaita Testi ) 
5. Anne veya babasının çalıştığı kurumdan çalıştıklarına ilişkin belge ve maaş bordrosu
6. Anne ve babası boşanmış veya vefat etmesi durumunda vasisinin, belediye ve bağlı kuruluş ve şirketlerde çalıştığına ilişkin belge.

 

Anaokulları
Adres
Telefon

Gürçeşme Kreş, Anaokulu ve Etüt Eğitim Merkezi

Zübeyde Hanım Huzurevi içi Gürçeşme

438 36 48
438 94 89

Balçova Kreş, Anaokulu ve Etüt Eğitim Merkezi

Hale Sokak No : 15 Balçova

259 50 89 

Güzelyalı  Kreş, Anaokulu ve Etüt Eğitim Merkezi

18 Sokak No :19 D:1-2-3-7  Güzelyalı

285 46 16 

Evka 2 Kreş ve Anaokulu

6810 Sokak No : 10 Çiğli 

370 58 06 

Girne Kreş ve Anaokulu 

Girne Bulvarı No : 139 D:2-3  Karşıyaka

368 56 19 

Evka 4 Kreş ve Anaokulu 

1030 Sokak No : 5 Tansaş yanı Bornova

351 32 71 

Gaziemir Kreş, Anaokulu ve Etüt Eğitim Merkezi

659 Sokak Sevgi Mah. Emlak Bankası Konutları Gaziemir

274 15 22 

Anaokulları Müdürlüğü

İşçiler Caddesi No:130 Kahramanlar

464 64 45
pbx
464 72 37
faks


TELEFON

Ayrıntılı bilgi için www.izelman.com.tr internet sayfasını ziyaret edebilir,  info@izelman.com.tr adresinden iletişim kurabilirsiniz