Erişilebilirlik Butonu
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss WhatsApp
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

17° hava durumu ikonu

Sayfası

Sayfa İçeriği

03
Mayıs

AASSM'nin sezon kapanışında "İlahiler Senfonisi" sahnelenecek

TÜMÜ PAYLAŞ

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, 7 Mayıs’ta gerçekleştirilecek konserle sezonu kapatıyor. Final konserinde şef Emin Güven Yaşlıçam eşliğinde Burak Kut, Burak Bilgili ve Nurdan Küçükekmekçi İzmir Festival Orkestrası ve Korosu eşliğinde İlahiler Senfonisi'ni seslendirecek.   

Birbirinden ünlü sanatçılar ve birbirinden güzel konserlere ev sahipliği yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), sezonu yine iddialı bir programla kapatıyor. Ramazanın ikinci günü 7 Mayıs’ta sanatseverlerin büyük ilgiyle karşılaması beklenen konserde "İlahiler Senfonisi" sahne alıyor. Büyük Salon’da gerçekleşecek konserde Itri Efendi'den, Yunus Emre’ye, Pir Sultan Abdal’dan, Kul Nesimi'ye uzanan, çok bilinen ve sevilen seçkiler yer alıyor. Konseri Şef Emin Güven Yaşlıçam yönetiyor. Bu muhteşem konserin Genel Sanat Direktörlüğü'nü Uğur Sayınbatur üstlenirken İzmir Festival Orkestrası ve Korosu eşliğinde tenor Burak Kut, soprano Nurdan Küçükekmekçi ve bas Burak Bilgili sahne alıyor. İlahilerin senfonik orkestra için düzenlenmiş yorumlarıyla, semazen ve ebru sanatı gösterimiyle İzmirlileri unutulmaz bir gece bekliyor.
TÜMÜ
Önceki Haber
Sonraki Haber