Erişilebilirlik Butonu
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss WhatsApp
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

17° hava durumu ikonu

Sayfası

Sayfa İçeriği

01
Mayıs

Başkan Soyer, “Başka bir Türkiye mümkün”

TÜMÜ PAYLAŞ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü işçilerle birlikte meydanda kutladı. Binlerce İzmirli’nin akın ettiği Gündoğdu Meydanı’nda kısa bir konuşma yapan Başkan Soyer, “Belki de yıllardır bu kadar kalabalık 1 Mayıs kutlanmadı. Bu çok güzel bir şey. Bu coşku 31 Mart sonrasında Türkiye'de doğan umudun büyüdüğü gösteriyor. Başka bir Türkiye mümkün” dedi. 

Tüm dünyada kutlanan “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”, İzmir Gündoğdu Meydanı’nda onbinlerin katılımıyla coşku içinde kutlandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Gündoğdu Meydanı’na yürüyerek kutlamalara katıldı. İşçiler tarafından coşkuyla karşılanan Başkan Soyer, tüm emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı. Alanı dolduran İzmirliler, Başkan Soyer ile fotoğraf çektirmek için adeta birbiriyle yarıştı. 
İzmir’de ilk defa oluşturulan işçi korosu ile hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Soyer, koronun söylediği Çav Bella şarkısına da eşlik etti.  Sahneden indikten sonra kısa bir açıklama yapan Başkan Soyer,  “Belki de yıllardır bu kadar kalabalık 1 Mayıs kutlanmadı. Bu çok güzel bir şey. Bu coşku 31 Mart sonrasında Türkiye'de doğan umudun büyüdüğü gösteriyor. Bu ayrıca çok heyecan verici bir şey. Başka bir Türkiye mümkün. Herkes bunu hissediyor. Buna inanıyor. Biz de onun gereğini yapacağız” dedi. İzmir’de 1 Mayıs kutlamaları işçi korosunun marşları ve Kardeş Türküler konseri ile devam etti. 


TÜMÜ
Önceki Haber
Sonraki Haber