Erişilebilirlik Butonu
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss WhatsApp
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

17° hava durumu ikonu

Tur Otobüsleri Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

Değerli hemşehrilerimiz kent gezileri sayfamıza hoş geldiniz….

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2015’ten bu yana yılda iki defa cuma ve cumartesi günleri düzenlediği ücretsiz kent gezileri bahar ve güz olmak üzere iki dönemde gerçekleşiyor. Turlara katılmak isteyenler sayfamızdaki formları doldurarak kayıt yaptırabilir.

Sayfada tur dönemlerinin başlangıç ve bitiş tarihleri açıklanmaktadır; katılımcılar talep ettikleri tur başlığını tıklayarak formu doldurmalıdır.

Rehberler eşliğindeki turlara, velilerin yanında çocukların da katılabilmesi için rezervasyon gereklidir. Telefonla veya e posta ile rezervasyon alınmıyor.
Turlar, Konak Meydanı`nda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin belirlediği bir noktadan saat 09.00`da başlıyor ve aynı noktada sona eriyor.

İzmir Tarih Turu gezi programı kapsamında Kadifekale, Antik Tiyatro, Aziz Vukolos Kilisesi, Emniyet Oteli (Mola), Hatuniye Meydanı ve Dönertaş Sebili, Tasarım Atölyesi, Agora, Kemeraltı Havra Sokağı geziliyor. Program, Kemeraltı’ndaki Kızlarağası Hanı`nın ziyaret edilmesi ile son buluyor.
Homeros Vadisi Turunda ise Bornova Kayadibi Köyü`ne gidilerek Homeros Vadisi`nde doğa yürüyüşleri yapılıyor.

Günübirlik Beydağ, Bayındır, Bademler ve Kozak Yaylası Turlarında ise her bölgenin kendine ait eşsiz doğal, kültürel ve tarihi zenginlikleri deneyimleniyor.

Tur dönemi kayıtlar başladığında 293 1484 numaralı telefon dan yardım alınabilir.

Turlarımız, TÜRSAB üyesi bir acenta tarafından gerçekleştirilmektedir.

Kent Turlarına kayıtlar sadece sitemiz üzerinden yapılmaktadır.

Telefon ile kayıt alınmamaktadır. Kayıt sırasında sizlerden T.C. kimlik numarası, ad ve soyad ve cep telefonu istenmektedir.

Keyifli gezilerimizde buluşmak dileğiyle…