Erişilebilirlik Butonu
İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi facebook hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi twitter hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi instagram hesabı İzmir Büyükşehir Belediyesi Rss WhatsApp
İzmir Büyükşehir Belediyesi Resmi Logosu
Kapat

Sağ Menü

20° hava durumu ikonu

Geçici Erkek Konukevi Sayfası

Sol Menü

Sayfa İçeriği

İzmir Büyükşehir Belediyesi Huzurevi Müdürlüğü'ne bağlı bir birim olarak görev yapan Örnekköy’deki Geçici Erkek Konukevi, yılın 12 ayı çeşitli kaynaklardan gelen bildirimler doğrultusunda  sokakta yaşayan 18 - 60 yaş arası erkek vatandaşlara barınma olanağı tanıyor.
   
 
Barınma olanağı tanınan vatandaşların öncelikle sağlık kontrolleri yapılıyor, yemek ve barınma ihtiyaçları karşılanıyor,  tedavi gerektiren durumlarda Eşrefpaşa Hastanesi’nde tedavi ediliyor.  Merkezde 3 ay olan barınma süresi ihtiyaç durumunda 6 aya kadar da uzayabiliyor. Merkezden bu süreden yararlananlar dışında, günübirlik yararlanma olanağı da bulunuyor.

Yaşı uygun olanlar Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile yapılan koordineli çalışma ile huzurevi veya bakım merkezlerine yerleştiriliyor, çalışabilecek durumunda olanlar iş bulma kurumuna yönlendirilerek iş bulmaları sağlanıyor.


7449 Sok. No:16 Zübeyde Hanım Mah. Örnekköy – Karşıyaka / İZMİR
Tel: 361 71 51, mesai saatleri dışında ise 361 00 82 numaralı telefondan erişilebilir.